Sny o pościeli – co w senniku oznaczają domowe tekstylia?

Paź 30, 2022 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Sen jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Pozwala nam odpocząć, zregenerować ciało i umysł. Praktycznie każdy z nas śni, często jednak nie zapamiętujemy tego, co nasz umysł kreuje w nocy. Okazuje się, że w snach może pojawiać się motyw pościeli i tekstyliów. Co oznaczają takie sny? Oto krótki przegląd sennika z motywami pościeli, kołder, koców i innych tekstyliów. Zapraszamy do lektury!

Jakie jest ogólne znaczenie pościeli w snach?

Jeśli zastanawiasz się, co oznaczają sny o pościeli, to według sennika, odnoszą się one do rzeczy bardzo bliskich osobie, która śni. Symbolika może dotyczyć nie tylko do ważnych dla nas przedmiotów i osób, ale również ważnych przeżyć czy emocji. Wśród innych znaczeń snu pościeli znajdziemy również zapowiedź wzbogacenia się.

Pozytywne znaczenia snu o pościeli

Najczęściej sen o pościeli ma pozytywny wydźwięk. Jest tak szczególnie, gdy śni nam się pościel w kolorze białym. Senniki podają, że jest to zwiastun radosnej nowiny. Jakiej konkretnie? Biała pościel oznacza wzbogacenie się i szczęście w najbliższej przyszłości. Cienkie okrycie świadczy o zbliżającym się dobrobycie. Takie sny to również sygnał dla nas, że nasze życie jest nieco zbyt mało spontaniczne. To sugestia, byśmy zdecydowali się na coś niezaplanowanego. Może to być jakieś nowe hobby, spotkanie ze znajomymi czy wypad za miasto.

Niektóre senniki sugerują, że sen o łóżku i białej pościeli, ale również o zakupach tekstyliów, to znak, że za rogiem czeka na nas nowy związek czy małżeństwo. Bardzo prawdopodobne jest, że nasz umysł daje nam znak, byśmy otworzyli się na zakładanie rodziny. Jeśli śni nam się ścielenie łóżka, to z kolei symbol udanego życia rodzinnego.

A co jeśli śni nam się nie biała, a kolorowa pościel? Prawdopodobnie jest to sygnał, że nasze emocje próbują dojść do głosu. Jednak wydźwięk jest pozytywny. Symbolika może odnosić się również do pozytywnych chwil dla naszego związku. Dobrą wróżbą jest również dość popularny sen o myszach w pościeli. Zwłaszcza jeśli w jego trakcie je złapiemy. Taki sen oznacza bowiem zbliżającą się szansę na wzbogacenie się. Może to być jakaś wygrana, podwyżka lub finansowy prezent.

W jakich sytuacjach sen o pościeli będzie złym sygnałem?

Tak jak wspominaliśmy, najczęściej sny o pościeli mają pozytywny wydźwięk. Zdarza się jednak, że jest to zły omen. Najczęściej jest tak w przypadku, gdy śni nam się brudna pościel. Takie sny najczęściej przytrafiają nam się, gdy w naszym życiu dominują niepokoje i nieuporządkowane sprawy. Jeśli więc dręczą nas takie sny, koniecznie powinniśmy zastanowić się nad uporządkowaniem życia osobistego. Brudna pościel może również oznaczać niskie poczucie naszej wartości. Zdecydowanie więc warto popracować nad swoimi emocjami. Senniki podają, że brudne tekstylia to również oznaka smutku i dużej straty. Niestety, jeśli śni nam się podarta pościel, to sugestia, że czekają nas kryzysy w relacjach z innymi ludźmi. Konsekwencją może być nawet koniec związku lub zmiana partnera.

A co, jeśli śni nam się pościel złożona albo ta szpitalna? Niestety sugeruje nam to zbliżającą się chorobę naszą lub bliskiej nam osoby. Czarna pościel oznacza zaś złe emocje w naszym związku. Ogólnie, jeśli śnimy o bezczynności, długim wylegiwaniu się w pościeli, powinniśmy poważnie się zaniepokoić, ponieważ sugeruje to poważne problemy psychiczne i depresję.

Co jeszcze mogą oznaczać sny o pościeli?

Jak widać, sny o pościeli mają bardzo szerokie znaczenie, można je interpretować na wiele różnych sposobów. Jednak nie omówiliśmy jeszcze wszystkich. Oto kilka kolejnych przykładów ich symboliki:

 • gdy śni nam się dziecięca pościel, to czas na ograniczenie naszej nad opiekuńczości. Warto skupić się na dobru nie tylko naszych bliskich, ale przede wszystkim naszym własnym;
 • sny o zakładaniu pościeli – to znak, że nasze życie rodzinne będzie długie i szczęśliwe;
 • kupowanie pościeli podczas snu, to sygnał, że zbliża się nowy związek oraz czeka nas zmiana stanu cywilnego;
 • pranie pościeli oznacza z kolei czas na przyjrzenie się naszemu życiu i uporządkowanie wszystkiego tego, co ciągle odkładaliśmy;
 • gdy śni nam się lniana pościel, to sygnał, że czas na celebrację oraz skupienie się na sobie. W symbolice znajdziemy również zmysłowość;
 • z kolei płócienna pościel w naszych snach sugeruje pojawienie się chorób. Co ciekawe, jeśli analizujemy ten sen na poziomie duchowym, będzie on oznaczał sprawiedliwość i czystość;
 • śniąc o innych osobach leżących w pościeli, nasz umysł przekazuje nam informacje, że spodziewać możemy się w spadku;
 • łatwo zinterpretować sen o tym, że odpoczywamy w bogato zdobionej pościeli, ponieważ jest to dla nas znak, że czeka nas przyjemność i bogactwo;
 • co ciekawe, pojawienie się cienkiej pościeli w śnie oznacza dobrobyt, a grubej życie skromne;
 • sny o zakrwawionej pościeli symbolizują wyrzuty sumienia. Dobrze jest skupić się na swoich potrzebach, postępowaniu i jego słuszności;
 • a co jeśli śnimy o tym, że śpimy? Nasza podświadomość przekazuje nam informację, że czas na skupienie się na sobie, odpoczynek i zmniejszenie pędu naszego życia.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaka pościel jest najlepsza dla osób z problemami z cerą?
Jak wybrać pościel przy problemach z cerą?

Zamknij