Poduszka do karmienia i jej 5 nietypowych zastosowań

Maj 7, 2020 | Poduszki | 0 komentarzy

Karmienie piersią to najlepszy prezent, jaki możemy podarować swojemu dziecku, bowiem mleko jest pokarmem bogatym w substancje odżywcze i przeciwciała, które najszybciej przekazywane są właśnie tą drogą. Poduszka do karmienia powstała, aby ułatwić kobietom karmienie bobasa i pomóc utrzymać prawidłową sylwetkę podczas tej czynności. Warto wiedzieć, że ta specjalna poduszka ma również o wiele więcej innych zastosowań, o których opowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania.

Poduszka o idealnym kształcie

Poduszka do karmienia ma niestandardowy kształt. Przypomina powiększoną wersję samolotowej, jednak jest sztywniejsza i bardziej “zbita”. W sklepach spotkamy także okrągłe wersje poduchy, które można przypiąć do pasa, co zapobiega przypadkowym przesunięciom podparcia. Poduszki do karmienia znalazły sympatyków nie tylko wśród karmiących matek. Chętnie kupują je osoby pracujące przed komputerem, ponieważ zapewniają stabilne podparcie dla łokci. Co bardziej pomysłowi wykorzystują je jako mobilny stolik na laptop czy tablet.

Wykorzystaj poduszkę ciążową na wiele pomysłowych sposobów!

Poduszka ciążowa nie musi być wyrzucona do kosza zaraz po zakończeniu karmienia. Możliwości jej wykorzystania jest tak dużo, że każdy znajdzie dla poduszki inne zastosowanie. Oto kilka najciekawszych możliwości:

Sposób 1. Poduszka do spania

Chociaż nie wygląda, to rogal nadaje się do spania idealnie. Wiele kobiet potwierdza, że nie raz poducha ratowała ich w sytuacji, kiedy całe ciało było obolałe po treningu, a każdy ruch powodował nieprzyjemne kłucie w stawach. Warto wiedzieć, że poduszka ciążowa uniemożliwia “wiercenie się” podczas snu, co poprawia jakość wypoczynku.

Sposób 2. Poduszka-podparcie podczas czytania książki

Lubicie czytać na kanapie, jednak nie możecie znaleźć idealnego podparcia? Spróbujcie z poduszką do karmienia. Dzięki niej można czytać książki w wygodnej półleżącej pozycji, co zapobiega bólom odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. Podobnie z oglądaniem filmów. Jeśli nie możemy znaleźć dla siebie miejsca, a każda poduszka wydaje się niewygodna, to dajmy szansę tej do karmienia – nie ma lepszego podparcia pod łokcie.

Sposób 3. Poduszka pod łokcie dla zapracowanych

Praca przed komputerem może być dużym wyzwaniem dla kręgosłupa, szczególnie jeśli nasz fotel nie został zaopatrzony w odpowiednie podłokietniki. W tym przypadku ich rolę może spełniać poduszka do karmienia. Co więcej, kształt rogalika będzie świetnym wsparciem dla odcinka lędźwiowego, na który często narzekają wszyscy “komputerowcy”.

Sposób 4. Poduszka na wycieczki samochodowe

Wspominaliśmy już, że poduszka do karmienia przypomina nieco starszą siostrę rogala do samolotu. Podobieństwo może zostać świetnie wykorzystane, gdyż biorąc ze sobą poduszkę, zyskujemy nie tylko świetnego kompana do jazdy, ale także wygodniejsze spanie podczas przystanków na trasie.

Sposób 5. Po prostu poduszka do karmienia

Główna funkcja poduszki ciążowej to oczywiście podparcie podczas karmienia. Pamiętajmy jednak, że kształt rogala nie powinien nas ograniczać do jednego położenia. Poduszkę możemy wykorzystać na dziesiątki sposobów, dzięki czemu każda kolejna pozycja będzie wygodniejsza od poprzedniej. Bolą nas plecy? Oprzyjmy się wygodnie o rogala. Zmęczone ręce? Połóżmy poduszkę na brzuchu, dzięki czemu zyskamy więcej przestrzeni na łokcie.

Z czego zrobione są poduszki do karmienia?

Poduszki do karmienia zazwyczaj zrobione są z naturalnych materiałów i syntetycznego wypełnienia. Takie połączenie daje przyjemny w dotyku pokrowiec i wnętrze, które nie zmienia swojego kształtu, nawet po wielu dniach intensywnego użytkowania. Wnętrze poduszki ciążowej może być wykonane z włókna silikonowego, poliestru lub kulek silikonowych. Włókno silikonowe jest najmiększe i jednocześnie bardzo lekkie, co ułatwia przenoszenie poduchy. Z kolei kulki silikonowe są najtrwalsze i nie odkształcają się z czasem.

Korzyści z używania poduszki do karmienia

Poduszką do karmienia cieszyć się mogą wszyscy, nawet mężczyźni. Jej kształt zapewni komfort podczas wypoczynku, a także odciąży obolałe plecy podczas karmienia piersią. Poduszka ciążowa sprawdzi się również dla rodziców karmiących butelką, ponieważ okrągły kształt stabilnie podtrzyma łokcie, co odciąży barki i pozwoli na chwilę relaksu. Rogala docenią też pracujący przed komputerem. Systematyczne używanie poduszki pozwoli uniknąć nieprzyjemnego bólu pleców i wytrenuje w trzymaniu łokci na odpowiedniej wysokości.

Kiedy najlepiej kupić poduszkę do karmienia?

Jeśli planujemy kupić poduszkę do karmienia, ponieważ szykujemy wyprawkę dla malucha, to najlepiej zainwestować w nią jak najwcześniej. Pozwoli to poświęcić więcej czasu na przymierzenie różnych modeli i ułatwi dopasowanie poduszki pod kształt ciała. Ponadto używając poduszki podczas ciąży, unikniemy bólu pleców i będziemy mieli gadżet, który ułatwi położenie się we właściwej pozycji, co jest wtedy niezmiernie ważne.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Właściwa higiena w łóżku
Higiena w łóżku. Zobacz, co ile zmieniać pościel

Zamknij