Poduszka chłodząca nie tylko na lato! Sprawdź jej zalety

Wrz 15, 2020 | Poduszki | 0 komentarzy

W upalne dni trudno znaleźć ukojenie od gorąca. Nawet wzięcie zimnego prysznica, wypicie schłodzonego napoju czy wypoczynek przy wentylatorze są w stanie zapewnić jedynie krótkotrwały efekt. W warunkach wysokiej temperatury zewnętrznej doskonale sprawdzają się nowoczesne poduszki, które dzięki odpowiedniej budowie gwarantują efektywne chłodzenie podczas kontaktu z ciałem. Takie rozwiązanie polecane jest nie tylko w najcieplejsze dni lata, ale też przy wielu innych okazjach.

Czym jest poduszka chłodząca?

Poduszka chłodząca to uniwersalne akcesorium, które przynosi orzeźwienie i przyjemne uczucie chłodu. Za czynne chłodzenie odpowiadają specjalne mikrokapsułki, wykonane z materiału zmieniającego fazy skupienia pod wpływem temperatury ciała. Taki wkład nie tylko szybko pochłania ciepło z ciała, ale też ekspresowo je oddaje. Poduszka chłodząca posiada też wentylację, która zapewnia odpowiednio sterylne i suche warunki podczas wypoczynku. Poduszki chłodzące korzystają innowacyjnej technologii aktywnych mikrokapsułek żelowych, dzięki czemu szybko reagują na zmiany temperatury i pozwalają na łatwe uzyskanie pożądanego efektu termoregulacji.

Jak zbudowana jest poduszka dwufunkcyjna?

Materiały zastosowane w poduszkach chłodzących wykonane zostały w nanotechnologii i mają wysokiej jakości wykończenia. Produkt ten posiada zwykle tradycyjne bawełniane poszycie, jednak nie przekłada się to na żadne trudności w odprowadzaniu wilgoci. Warstwa wierzchnia jest przewiewna i oddychająca, dzięki czemu pozwala na utrzymanie komfortowego snu. Tkanina bawełniana takiej poduszki posiada odpowiednio ułożone włókna, co zapewnia nawet kilkukrotnie szybsze wchłanianie wilgoci. Nie bez znaczenia pozostaje sprawniejsze rozprowadzanie jej po większej powierzchni, a także błyskawiczne schnięcie tkaniny. Poduszka z wkładem chłodzącym jest prosta w użyciu i przechowywaniu, zapewniając optymalny efekt chłodzenia w każdej sytuacji. Dodatkową zaletą są uniwersalne rozmiary, pozwalające na łatwe stosowanie w różnych warunkach.

Dla kogo przeznaczone są poduszki chłodzące?

Poduszka chłodząca doskonale sprawdza się podczas największych upałów, szybko przynosząc ulgę od wysokiej temperatury zewnętrznej. Rozwiązanie to polecane jest także osobom, które szukają sposobu na efektywne uśmierzenie bólu mięśni lub złagodzenie stresu. Jeżeli nie ma do tego żadnych przeciwwskazań lekarskich, poduszkę wykorzystać można również podczas choroby. Jej zastosowanie przynosi ulgę zwłaszcza w przypadku wysokiej gorączki, kiedy to temperatura ciała błyskawicznie przechodzi na pościel i znacząco utrudnia komfortowy powrót do zdrowia. Rozwiązanie to z powodzeniem sprawdzi się podczas podróży samochodem, kiedy to przy wysokiej temperaturze konieczne jest zapewnienie ulgi kierowcy lub pasażerom.Poduszka z wkładem chłodzącym to jednocześnie produkt opracowany specjalnie z myślą o osobach, które miewają tendencję do przegrzewania się w nocy lub preferują chłodniejsze posłanie.

Poduszka chłodząca dla zwierząt?

Poduszka z mikrokapsułkami chłodzącymi może być używana również w budach lub legowiskach, zapewniając optymalny komfort termiczny zwierzętom. Psy mają trudności z wytracaniem ciepła podczas upałów, ze względu na ograniczoną ilość gruczołów potowych. W przeciwieństwie do człowieka, nie są one w stanie utrzymać właściwego bilansu cieplnego. Psy mogą się chłodzić poprzez ziajanie, dlatego w duszne dni nie można zakładać im kagańców ściśle przylegających do pyska. Poduszka chłodząca stanowi doskonałe uzupełnienie legowiska przy wysokiej temperaturze, ponieważ daje zwierzęciu możliwość wypoczynku w przyjemnym chłodzie.

Jakie zalety ma poduszka chłodząca?

Poduszka dwufunkcyjna posiada wiele zalet:

  • Efektywnie wspomaga regulację temperatury ciała, pozwalając na uzyskanie efektu chłodzącego bezpośrednio poprzez kontakt fizyczny.
  • Nie potrzebuje do działania żadnego dodatkowego źródła chłodzenia, np. w postaci zimnej wody.
  • Wszystko odbywa się też bez konieczności podłączania do prądu lub stosowania innego zasilania.
  • Tego rodzaju poduszki są łatwe w pielęgnacji, ponieważ można je prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza oraz suszyć w suszarce lub wietrzyć na wolnym powietrzu.
  • Poduszka nie ulega zmianom kształtu, a zwykłe codzienne roztrzepywanie jest w stanie przywrócić wypełnieniu żelowemu pierwotną objętość.
  • Odpowiednia budowa zapewnia wysoką żywotność produktu, dzięki czemu można go swobodnie użytkować przez wiele lat.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że każda dobrej jakości poduszka z wkładem chłodzącym powstaje zgodnie z surowymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa stosowania. Wszystkie wykorzystane w produkcji materiały poddawane są rygorystycznym testom, podczas którym sprawdzana jest zawartość zanieczyszczeń oraz substancji niebezpiecznych dla zdrowia lub środowiska. Surowce badane są także pod kątem medycznym, dzięki czemu nie wykazują niekorzystnego wpływu na stan skóry. Z poduszek chłodzących korzystać mogą nawet alergicy. Ze względu na kwestie ekologiczne, tego typu produkty pozbawione są rozjaśniaczy optycznych.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobór odpowiedniej kołdry do sypialni
Kołdra letnia czy zimowa? Czym się od siebie różnią i jak kupić właściwą – poradnik

Zamknij