Materac i łóżko

Najnowszy artykuł

Kilka sposobów na prostą i skuteczną pielęgnację i czyszczenia prześcieradła

Prześcieradło to ten rodzaj tekstyliów, z którymi nasza skóra ma codzienny i wielogodzinny kontakt. Przyjmuje on większość naszego potu i łatwo ulega zabrudzeniu. Z tego powodu musimy często go wymieniać oraz dbać o jego właściwą pielęgnację....

Materac i łóżko – Informacje

Materac to konstrukcja stworzona po to, aby zapewnić ciału odpowiednie podparcie podczas snu. Właściwie dobrany materac gwarantuje komfortowy, zdrowy, a przy tym bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa czy narożnik nie zapewni takiego komfortu, co odpowiednio dobrany materac i wygodne łóżko.

Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin dziennie. Podczas tego czasu organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają. Dobrze dobrany model materaca i łóżko zadba nie tylko o naszą regenerację, ale również o kondycję kręgosłupa na długie lata.

Materac przede wszystkim powinien zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa, dlatego musi być dostosowany do wagi i wzrostu. Kiedyś uważano, że materac powinien być jak najtwardszy. Prawda jest jednak taka, że wyznacznikiem nośności jest waga człowieka i zbyt twardy materac może powodować, że człowiek będzie się na nim męczył. Idealnie dobrany materac to taki, który nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, a dopasowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Ciekawostki i infografika

Jak wybrać najlepszą pościel dla naszych włosów?

Kluczem do tego, żeby na długo cieszyć się zdrowiem jest zdrowy i komfortowy sen. Nie wszyscy mają świadomość, że nasza odporność oraz serce wzmacnia się podczas nocnej regeneracji. Dodatkowo zmniejsza się ryzyko zachorowania na nowotwory oraz...

czytaj dalej