Materac i łóżko

Najnowszy artykuł

Jaki materac wybrać: piankowy czy sprężynowy?

Zakup materaca może nastręczyć wielu trudności. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników: osobiste preferencje, stan zdrowia czy wady postawy. W trosce o zdrowy i komfortowy sen najważniejsze jest wypełnienie materaca. W dzisiejszym wpisie...

Materac i łóżko – Informacje

Materac to konstrukcja stworzona po to, aby zapewnić ciału odpowiednie podparcie podczas snu. Właściwie dobrany materac gwarantuje komfortowy, zdrowy, a przy tym bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa czy narożnik nie zapewni takiego komfortu, co odpowiednio dobrany materac i wygodne łóżko.

Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin dziennie. Podczas tego czasu organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają. Dobrze dobrany model materaca i łóżko zadba nie tylko o naszą regenerację, ale również o kondycję kręgosłupa na długie lata.

Materac przede wszystkim powinien zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa, dlatego musi być dostosowany do wagi i wzrostu. Kiedyś uważano, że materac powinien być jak najtwardszy. Prawda jest jednak taka, że wyznacznikiem nośności jest waga człowieka i zbyt twardy materac może powodować, że człowiek będzie się na nim męczył. Idealnie dobrany materac to taki, który nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, a dopasowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Ciekawostki i infografika

9 ciekawostek o zdrowym śnie

Sen jest tajemniczym zjawiskiem, bo tracimy wtedy świadomość. Jesteśmy, ale jakby nas nie było... Ze snem wiąże się wiele zagadek i ciekawostek, a najważniejsze z nich zebraliśmy poniżej. 1. Brak snu powoduje halucynacje Dostarczanie...

czytaj dalej