Kołdra z wypełnieniem włóknem silikonowym – dla kogo się sprawdzi?

Kwi 27, 2023 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Nadchodzi moment, kiedy pod koniec lata pojawia się ochłodzenie i trzeba wymienić kołdrę na zimową. Może to właśnie czas, żeby zastąpić ją nowszym modelem? Wybór odpowiedniego produktu to poważna decyzja. Warto rozważyć kołdrę wypełnioną włóknem silikonowym, ponieważ nie powoduje alergii i jest odporna na rozwój bakterii. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy, kto powinien sięgnąć po pościel z wypełnieniem włóknem silikonowym hollow.

Zastosowanie kołdry z wypełnieniem silikonowym

Kołdra wykonana ze sztucznego materiału jest wyprodukowana w najnowszej technologii. Natomiast jej wypełnienie włóknem silikonowym jest sprężyste. Nie traci swoich walorów, nawet podczas użytkowania przez dłuższy czas, co podczas zakupu może być priorytetem. Jest przede wszystkim puszysta, oddychająca i utrzymuje stałą temperaturę ciała, a dzięki temu skóra się nie poci. Dodatkowo jest bardzo lekka, a jej materiał delikatny i miły w dotyku. Pikowana specjalną maszyną, przez co wypełnienie jest równomiernie rozłożone, dzięki czemu się nie przesuwa. Dodatkowym atutem, który dla niektórych może być szczególnie bardzo ważny, jest użytkowanie całoroczne. Nieważne, czy zima, czy lato spanie pod nią będzie niezwykle przyjemne. 

Niejedna osoba z pewnością zastanawiała się nad tym, jakie zastosowanie mają kołdry silikonowe. Jednym z nich, który jest szczególnie ważny, to fakt, iż jest antyalergiczna. Wypełnione jest włóknem hollow, które charakteryzuje się doskonałą izolacją termiczną. Dla wielu materiał ten jest jednym z najlepszych. Szczególnie dlatego, że na jego funkcjonalność oraz uniwersalność nie wpływa pora roku i może być używana cały czas. 

Kołdra z wypełnieniem silikonowym jest antyalergiczna. Idealnie nada się dla osób skarżących się na różnego rodzaju uczulenia. Wiele osób zmaga się na co dzień z nieprzyjemnymi objawami alergii, szczególnie jeśli za oknem widać pierwsze oznaki wiosny. Pojawia się katar i kaszel, podrażnione oczy, a także duszności, które mogą dokuczać. Korzystanie z tego antyalergicznego produktu przeciwdziała rozwojowi roztoczy i innych bakterii, a także chroni ją przed dostaniem się do wnętrza kurzu domowego. Podsumowując, jakie właściwości ma kołdra z wypełnieniem włóknem silikonowym? Jest:

  • miękka i puszysta,
  • antyalergiczna,
  • nie powoduje podrażnień,
  • sprężysta i odporna na zagniecenia,
  • delikatna i miła w dotyku,
  • możliwe użytkowanie całoroczne. 

Co musimy wiedzieć o kołdrze silikonowej?

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że występuje w dwóch wariantach: z granulatem i włóknem silikonowym. Ten pierwszy nazywany jest również sztucznym puchem i ma postać kłębuszków. Tego typu wypełnienie syntetyczne, jak już wspominaliśmy, jest nie tylko szczególnie elastyczne, ale i odporne na zgniatanie. Bez obaw można ją prać w swojej domowej pralce. Dzięki temu wykonaniu jest również lekka, co z pewnością jest zaletą dla osób o drobnej budowie ciała, dzieci czy chorych. Ważnym aspektem pierzyny ze sztucznym puchem jest jej niezawodna izolacja termiczna. Dlatego też kołdra z silikonowym granulatem używana jest przez cały rok, bez względu na to, czy jest zima, czy lato.

W przypadku włókna silikonowego jest trochę inaczej. On w przeciwieństwie do granulatu charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, właściwościami hipoalergicznymi i antystatycznymi. Kołdrę można bezproblemowo i wielokrotnie prać w zwykłej pralce. Natomiast temperatura wody może sięgać nawet do 90°C. 

Istnieje pewna ciekawostka! Podczas prania kołdry z wypełnieniem włóknem silikonowym zaleca się dodanie do bębna kilku piłeczek do tenisa. 

Dzięki temu materiał zachowa idealny kształt i zyska na objętości. Niewątpliwie istotną zaletą kołdry silikonowej jest ograniczenie rozwoju roztoczy. Warto o tym pamiętać, szczególnie wybierając pierzynę, jeśli w domu znajduje się osoba z alergią. Średni stopień izolacji termicznej sprawia, że nadaje się tylko do użytkowania w okresie letnim i ciepłych pomieszczeniach. 

Hollow – zastosowanie tworzywa w kołdrze syntetycznej 

Silikon Hollow jest najczęściej wybieranym rodzajem sztucznego tworzywa do produkowania kołder i poduszek. Dzięki swoim właściwościom sprawia, że produkt jest ciepły i jednocześnie przewiewny. Ta cecha jest szczególnie doceniana latem, kiedy na dworze jest około 30 stopni. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików, którzy nie mogą pozwolić sobie na naturalne wypełniacze, takie jak: pierz, puch czy wełna. Suszenie silikonu nie zajmuje zbyt dużo czasu, a nawet w dynamicznym tempie staje się suchy. Przede wszystkim jest wytrzymały mechanicznie, a to sprawiło, że stał się popularnym rozwiązaniem w hotelarstwie. 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaka pościel będzie najlepsza dla dbających o włosy
Jak wybrać najlepszą pościel dla naszych włosów?

Zamknij